Themes - Neve - en to el_GR translation catalogue (188 entries)

note: Description of the theme
en: Neve is a super fast, easily customizable, multi-purpose theme. It’s perfect for blogs, small business, startups, agencies, firms, e-commerce shops (WooCommerce storefront) as well as personal portfolio sites and most types of projects. A fully AMP optimized and responsive theme, Neve will load in mere seconds and adapt perfectly on any viewing device. While it is lightweight and has a minimalist design, the theme is highly extendable, it has a highly SEO optimized code, resulting in top rankings in Google search results. Neve works perfectly with Gutenberg and the most popular page builders (Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi). Neve is also WooCommerce ready, responsive, RTL & translation ready. Look no further. Neve is the perfect theme for you!
el_GR: To Neve είναι ένα σούπερ γρήγορο, εύκολα προσαρμόσιμο, πολλαπλών χρήσεων θέμα εμφάνισης. Είναι ιδανικό για ιστολόγια, μικρές επιχειρήσεις, startups, πρακτορεία, εταιρείες, καταστήματα ηλεκτρονικού εμπορίου (βιτρίνα WooCommerce), καθώς και προσωπικούς ιστότοπους και για τα περισσότερα είδη ιστοτόπων. Είναι πλήρως συμβατό με AMP και με κινητές συσκευές. Το Neve εμφανίζεται σε κλάσματα δευτερόλεπτων καιπροσαρμόζεται τέλεια σε οποιαδήποτε συσκευή προβολής. Ενώ είναι ελαφρύ και έχει μινιμαλιστική διάταξη, είναι ιδιαίτερα επεκτάσιμο και έχει ιδιαίτερα βελτιστοποιημένο SEO κώδικα, με αποτέλεσμα κορυφαίες βαθμολογίες στα αποτελέσματα αναζήτησης της Google. Το Neve λειτουργεί άψογα με το Gutenberg και τους πιο δημοφιλείς page builders (Elementor, Brizy, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi). Το Neve είναι συμβατό με WooCommerce, responsive, RTL & έτοιμο για μετάφραση. Μην το ψάχνετε άλλο. Το Neve είναι το τέλειο θέμα για σας!

en: Height
el_GR: Ύψος

en: Icon
el_GR: Εικονίδιο

en: Minimal
el_GR: Μινιμαλιστικό

en: Canvas
el_GR: Καμβάς

en: Show Author Avatar
el_GR: Εμφάνιση avatar συγγραφέα

en: by
el_GR: από

en: Custom Layouts
el_GR: Προσαρμοσμένες διατάξεις

en: Easily build your header and footer by dragging and dropping all the important elements in the real-time WordPress Customizer. More advanced options are available in PRO.
el_GR: Δημιουργήστε εύκολα την κεφαλίδα και το υποσέλιδο σας σύροντας και ρίχνοντας όλα τα σημαντικά στοιχεία στο προσαρμογέα WordPress σε πραγματικό χρόνο. Πιο προηγμένες επιλογές είναι διαθέσιμες στο PRO.

en: Easily create custom headers and footers as well as adding your own custom code or content in any of the hooks locations.
el_GR: Δημιουργήστε εύκολα προσαρμοσμένες κεφαλίδες και υποσέλιδα και προσθέστε τον δικό σας προσαρμοσμένο κώδικα ή περιεχόμενο σε οποιoδήποτε από τα hooks θέσεων.

en: Empower your online store with awesome new features, specially designed for a smooth WooCommerce integration.
el_GR: Ενισχύστε το ηλεκτρονικό σας κατάστημα με φοβερά νέα χαρακτηριστικά, ειδικά σχεδιασμένα για ομαλή ολοκλήρωση με το WooCommerce .

en: For any developer or agency out there building websites for their own clients, we've made it easy to present the theme as your own.
el_GR: Για οποιονδήποτε προγραμματιστή ή πρακτορείο εκεί έξω που δημιουργεί ιστότοπους για τους δικούς του πελάτες, έχουμε καταστήσει εύκολο το να παρουσιάσετε το θέμα ως δικό σας.

en: Give a huge boost to your entire blogging experience with features specially designed for increased user experience.
el_GR: Δώστε μια τεράστια ώθηση σε ολόκληρη την εμπειρία χρήστη στο ιστολογιό σας με χαρακτηριστικά ειδικά σχεδιασμένα για αυξημένη εμπειρία χρήστη.

en: Header/Footer builder
el_GR: Builder κεφαλίδας/υποσέλιδου

en: Leverage the true flexibility of Elementor with powerful addons and templates that you can import with just one click.
el_GR: Αξιοποιήστε την πραγματική ευελιξία του Elementor με ισχυρά addons και πρότυπα που μπορείτε να εισαγάγετε με ένα μόνο κλικ.

en: Neve is fully compatible with Gutenberg, the new WordPress editor and for all of you page builder fans, Neve has full compatibility with Elementor, Beaver Builder, and all the other popular page builders.
el_GR: Το Neve είναι πλήρως συμβατό με το Gutenberg, τον νέο WordPress κειμενογράφο και για όλους εσάς τους οπαδούς των page builder, το Neve έχει πλήρη συμβατότητα με το Elementor, Beaver Builder και όλους τους άλλους δημοφιλείς page builders.

en: Page Builder Compatibility
el_GR: Συμβατότητα Page Builder

en: Scroll To Top
el_GR: Κύλιση στην κορυφή

en: Scroll to Top module
el_GR: Μονάδα Κύλιση στην κορυφή

en: Sharing, custom article sorting, comments integrations, number of minutes needed to read an article and many more.
el_GR: Κοινή χρήση, προσαρμοσμένη ταξινόμηση άρθρων, ενσωματώσεις σχολίων, αριθμός λεπτών που απαιτούνται για την ανάγνωση ενός άρθρου και πολλά άλλα.

en: Simple but effective module to help you navigate back to the top of the really long pages.
el_GR: Απλή αλλά αποτελεσματική μονάδα που σας βοηθάνα περιηγηθείτε πίσω στην κορυφή για πραγματικά μακροσκελείς σελίδες.

en: View PRO Features
el_GR: Δείτε τα χαρακτηριστικά της PRO έκδοσης

en: Background Color
el_GR: Χρώμα Φόντου

en: Border radius
el_GR: Ακτίνα πλαισίου

en: Buttons
el_GR: Κουμπιά

en: Color
el_GR: Χρώμα

en: Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης

en: Primary
el_GR: Βασικό

en: Secondary
el_GR: Δευτερεύων

en: All
el_GR: Όλες

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Catalog Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη καταλόγου

en: Exclusive Products
el_GR: Αποκλειστικά προϊόντα

en: Left
el_GR: Aριστερά

en: Margin
el_GR: Περιθώριο

en: Padding
el_GR: Γέμισμα

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Select Menu
el_GR: Επιλογή Μενού

en: Slide from Left
el_GR: Ολίσθηση από αριστερά

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Top
el_GR: Κορυφή

en: Footer Bottom
el_GR: Κάτω μέρος υποσέλιδου

en: Footer Top
el_GR: Πάνω τμήμα υποσέλιδου

en: Header Bottom
el_GR: Κάτω τμήμα κεφαλίδας

en: Header Main
el_GR: Κεντρική κεφαλίδα

en: Header Top
el_GR: Κορυφή κεφαλίδας

en: Appearance &rarr; Customize &rarr; Footer &rarr;
el_GR: Εμφάνιση &rarr; Προσαρμογή &rarr; Υποσέλιδο &rarr;

note: translators: %s - customizer link
en: Replace this widget content by going to %s and add widgets into this widget area.
el_GR: Αντικαταστήστε το περιεχόμενο της μικροεφαρμογής πηγαίνοντας στο %s και προσθέστε μικροεφαρμογές σε αυτήν την περιοχή.

en: Active Item Color
el_GR: Χρώμα ενεργού στοιχείου

en: Button
el_GR: Κουμπί

en: Cart Icon
el_GR: Εικονίδιο καλαθιού

en: Items Color
el_GR: Χρώμα στοιχείων

en: Items Hover Color
el_GR: Χρώμα κατάδειξης στοιχείων

en: Last Menu Item
el_GR: Τελευταίο στοιχείο μενού

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Logo & Site Identity
el_GR: Λογότυπο & ταυτότητα ιστοτόπου

en: Menu Icon
el_GR: Εικονίδιο Μενού

en: Placeholder
el_GR: Kείμενο κράτησης θέσης

en: Search Form
el_GR: Φόρμα αναζήτησης

en: Search Icon
el_GR: Εικονίδιο αναζήτησης

en: Search for...
el_GR: Αναζήτηση για...

en: Secondary Menu
el_GR: Δευτερεύον μενού

en: Show Site Tagline
el_GR: Εμφάνιση υπότιτλου ιστοτόπου

en: Show Site Title
el_GR: Εμφάνιση τίτλου ιστότοπου

en: next
el_GR: επόμενο

en: previous
el_GR: προηγούμενο

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

note: translators: %s - post type
en: %s Settings
el_GR: Ρυθμίσεις  %s

en: Return to your dashboard
el_GR: Επιστροφή στον Πίνακα Ελέγχου

note: translators: %s - theme name
en: %s is now installed and ready to use. We've assembled some links to get you started.
el_GR: Το  %s εγκαταστάθηκε και είναι έτοιμο για χρήση. Για να σας βοηθήσουμε στο ξεκινημά σας, συγκεντρώσαμε μερικούς χρήσιμους συνδέσμους.

en: Congratulations!
el_GR: Συγχαρητήρια!

en: or go to the theme settings
el_GR: ή μεταβείτε στις ρυθμίσεις του θέματος

en: Try one of our ready to use Starter Sites
el_GR: Δοκιμάστε έναν από τους έτοιμους προς χρήση Starter Sites

note: translators: %s: number of comments
en: %s Comment | %s Comments
el_GR[0]: %s Σχόλιο
el_GR[1]: %s Σχόλια

en: upgrading PHP to the latest version
el_GR: αναβαθμίζοντας την PHP στην πιο πρόσφατη έκδοση

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s στις %2$s

note: translators: %1$s is Theme Name ( Neve ), %2$s is WordPress
en: %1$s | Powered by %2$s
el_GR: %1$s | Με τη δύναμη του %2$s

en: Activate
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Activating
el_GR: Γίνεται ενεργοποίηση

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Blog / Archive
el_GR: Ιστολόγιο / Αρχείο

en: Blog Layouts
el_GR: Διατάξεις ιστολογίου

en: Cart
el_GR: Καλάθι

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Colors & Background
el_GR: Χρώματα & φόντο

en: Comment awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιο είναι σε αναμονή για έγκριση.

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Comments Navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.

en: Components
el_GR: Συστατικά

en: Contained
el_GR: Περιέχεται

en: Container
el_GR: Πλαίσιο

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content / Sidebar
el_GR: Περιεχόμενο / Πλευρική στήλη

en: Content Width
el_GR: Πλάτος περιεχομένου

en: Content Width (%)
el_GR: Πλάτος περιεχομένου (%)

en: Customize Fonts
el_GR: Ορισμός γραμματοσειρών

en: Customizer Setting
el_GR: Ρύθμιση προσαρμογής

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Deactivate
el_GR: Απενεργοποίηση

note: translators: %s is the header name
en: Default
el_GR: Προεπιλεγμένο

en: Disable Featured Image
el_GR: Απενεργοποίηση χαρακτηριστικής εικόνας

en: Disable Footer
el_GR: Απενεργοποίηση υποσέλιδου

en: Disable Header
el_GR: Απενεργοποίηση επικεφαλίδας

en: Disable Title
el_GR: Απενεργοποίηση τίτλου

en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

en: Edit
el_GR: Αλλαγή

en: Elements Order
el_GR: Σειρά στοιχείων

en: Enable Masonry
el_GR: Ενεργοποίηση Masonry

en: Excerpt
el_GR: Απόσπασμα

en: Excerpt Length
el_GR: Μήκος αποσπάσματος

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Font Size
el_GR: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Footer Four
el_GR: Τέταρτο Υποσέλιδο

en: Footer Menu
el_GR: Μενού υποσέλιδου

en: Footer One
el_GR: 1ο υποσέλιδο

en: Footer Options
el_GR: Επιλογές υποσέλιδου

en: Footer Three
el_GR: 3ο υποσέλιδο

en: Footer Two
el_GR: 2ο υποσέλιδο

en: Full Width
el_GR: Πλήρες πλάτος

en: General
el_GR: Γενικά

en: Get started here
el_GR: Ξεκινήστε από εδώ

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Header Options
el_GR: Επιλογές Κεφαλίδας

en: Headings
el_GR: Κεφαλίδες

en: Infinite Scroll
el_GR: Άπειρη κύλιση

en: Install and activate
el_GR: Εγκατάσταση και ενεργοποίηση

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
el_GR: Φαίνεται ότι δεν βρήκαμε αυτό που ζητούσατε. Αν θέλετε, δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Layout
el_GR: Διάταξη

en: Layout Options
el_GR: Επιλογές διάταξης

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Navigation Menu
el_GR: Μενού πλοήγησης

en: Next
el_GR: Επόμενο

en: No Sidebar
el_GR: Χωρίς πλευρική στήλη

en: None
el_GR: Κανένα

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Others
el_GR: Άλλα

note: Template Name of the theme
en: Page Builder Full Width (Neve)
el_GR: Page Builder πλήρους πλάτους (Neve)

en: Post Pagination
el_GR: Σελιδοποίηση άρθρου

en: Previous
el_GR: Προηγούμενο

en: Primary Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Read More
el_GR: Περισσότερα

en: Read full documentation
el_GR: Διαβάστε την πλήρη τεκμηρίωση

note: translators: %s is Link to new post
en: Ready to publish your first post? %s.
el_GR: Έτοιμοι να δημοσιεύσετε το πρώτο σας άρθρο; %s.

en: Reply
el_GR: Απάντηση

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

note: translators: search result
en: Search Results for: %s
el_GR: Αποτελέσματα για %s

en: Section Content
el_GR: Περιεχόμενο ενότητας

en: Set Colors
el_GR: Ορισμός χρωμάτων

en: Shop / Archive
el_GR: Κατάστημα/Αρχείο

en: Shop Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη Καταστήματος

en: Sidebar
el_GR: Πλευρική στήλη

en: Sidebar Layout
el_GR: Διάταξη Πλευρικής στήλης

en: Single Post
el_GR: Μονό άρθρο

en: Single Product
el_GR: Μοναδικό προϊόν

en: Skip to content
el_GR: Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά τίποτα δε βρέθηκε που ταιριάζει στους όρους αναζήτησης. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά με άλλες λέξεις κλειδιά.

en: Tags
el_GR: Ετικέτες

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Text Color
el_GR: Χρώμα κειμένου

en: Thumbnail
el_GR: Μικρογραφία

en: Toggle Navigation
el_GR: Εναλλαγή πλοήγησης

en: Typography
el_GR: Τυπογραφία

en: Upload Logo
el_GR: Φόρτωση Λογότυπου

[ctx: comments title]
note: translators: number of comments
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[0]: %1$s σκέψη για το &ldquo;%2$s&rdquo;
el_GR[1]: %1$s σκέψεις στο &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Default Container Style
el_GR: Προκαθορισμένο στυλ πλαισίου

en: Title & Meta
el_GR: Τίτλος & Meta

en: Post Content Order
el_GR: Σειρά περιεχομένου άρθρου

en: Blog / Archive Container Style
el_GR: Στυλ πλαισίου ιστολογίου/αρχείου

en: Enable Advanced Options
el_GR: Ενεργοποίηση επιλογών για προχωρημένους

en: Enable Individual Content Width
el_GR: Ενεργοποίηση μεμονωμένου πλάτους περιεχομένου

en: Shop / Archive Container Style
el_GR: Στυλ πλαισίου καταστήματος/αρχείου

en: Single Post Container Style
el_GR: Στυλ πλαισίου μεμονωμένου άρθρου

en: Single Product Container Style
el_GR: Στυλ πλαισίου μεμονωμένου προϊόντος

en: Sitewide Content Width (%)
el_GR: Πλάτος περιεχομένου για όλο τον ιστότοπο (%)

en: Sitewide Sidebar Layout
el_GR: Διάταξη πλευρικής στήλης για όλο τον ιστότοπο

note: translators: %s - Theme name
en: With %s, you can choose from multiple unique demos, specially designed for you, that can be installed with a single click. You just need to choose your favorite, and we will take care of everything else.
el_GR: Με το %s μπορείτε να επιλέξετε από πολλά μοναδικά demos, ειδικά σχεδιασμένα για εσάς, που μπορούν να εγκατασταθούν με ένα μόνο κλικ. Αρκεί να επιλέξετε το αγαπημένο σας, και εμείς θα φροντίσουμε για όλα τα άλλα.

note: translators: %s - Theme name
en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use %s.
el_GR: Χρειάζεστε περισσότερες λεπτομέρειες; Δείτε στην πλήρη τεκμηρίωση αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με την χρήση του %s.

note: translators: %s - Theme name
en: We want to make sure you have the best experience using %1$s, and that is why we have gathered all the necessary information here for you. We hope you will enjoy using %1$s as much as we enjoy creating great products.
el_GR: Θέλουμε να σας προσφέρουν την καλύτερη εμπειρία χρήσης με το %1$s, και γι' αυτό συγκεντρώσαμε εδώ όλες τις πληροφορίες που θα χρειαστείτε. Ελπίζουμε να απολαύσετε την χρήση του %1$s  όσο και εμείς απολαμβάνουμε να δημιουργούμε καταπληκτικά προϊόντα.

note: translators: %s - Theme name
en: %s now comes with a sites library with various designs to pick from. Visit our collection of demos that are constantly being added.
el_GR: Το %s περιέχει πλέον μια βιβλιοθήκη ιστοτόπων με διάφορα στυλ για να διαλέξετε αυτό που σας ταιριάζει Επισκεφθείτε τη συνεχώς αυξανόμενη συλλογή μας με demo ιστότοπους.

en: Sites Library
el_GR: Βιβλιοθήκη Ιστοτόπων

en: Get the PRO version!
el_GR: Αποκτήστε την PRO έκδοση!

note: translators: %s message to upgrade PHP to the latest version
en: Hey, we've noticed that you're running an outdated version of PHP which is no longer supported. Make sure your site is fast and secure, by %1$s. Neve's minimal requirement is PHP%2$s.
el_GR: Γεια, παρατηρήσαμε ότι τρέχετε μια ξεπερασμένη έκδοση της PHP η οποία δεν υποστηρίζεται πλέον. Εξασφαλίστε ότι ο ιστότοπός σας είναι γρήγορος και ασφαλής, με %1$s, αναβαθμίζοντας την PHP. To Neve απαιτεί τουλάχιστον PHP %2$s.
